RSS
środa, 07 marca 2018
No to sobie zrobiłam święto...

Nic nie zapowiadało, że dzisiejszy dzień tak się dla mnie skończy.  Miałam dziś urlop. Topiłam smalec, robiłam sery, prałam, sprzątałam. Nagle wieczorem wszystkie kości zaczęły mnie łamać, z nosa zaczęło lecieć ciurkiem i temperatura wskoczyła na dużo powyżej trzydzieści osiem stopni. Zaaplikowałam sobie dawkę leków, załatwiłam urlop na jutro i idę leżeć. Muszę się wykurować przez jutro. A miało być tak fajnie...

22:36, ulenka1960
Link Dodaj komentarz »
sobota, 03 marca 2018
Wpadłam na chwilkę...

Sobota. Właśnie wstałam. Za oknem słońce świeci. Niestety, biorąc pod uwagę temperatury tej zimy to można powiedzieć, że mróz jest siarczysty. Choć z perspektywy moich przeżytych już lat temperatura minus dziesięć stopni to taki tam mrozik. Ale co u mnie... Pojawiłam się żeby o sobie przypomnieć. Jak zwykle czasu brak albo wieczorem padam zmęczona i już nie mam siły na myślenie. Najważniejsze, że zdrowie mi dopisuje, jedzenie smakuje, jeszcze dużo mi się chce, dużo planuję i sukcesywnie te plany wdrażam w życie. Kocham moje dzieci i wnuki i nikogo więcej. Kilka osób działa na mnie jak czerwona płachta na byka ale muszę głupkowato się uśmiechać i albo udawać, że ich szanuję albo czasem powiedzieć co myślę. Malutkimi kroczkami zbliża się mój majowy wyjazd do Włoch co dodaje mi skrzydeł. Wcześniej jednak czeka mnie jeszcze audyt w pracy i remont w domu. Cóż, życie...

08:31, ulenka1960
Link Komentarze (2) »
czwartek, 18 stycznia 2018
Aż strach co będzie dalej...

Pogoda nas nie rozpieszcza. Ciągle albo deszcz, albo jakieś huragany i inne dziwadła. Dziś orkan pod nazwą Fryderyk. Swoją drogą to zastanawiam się skąd te nazwy różne się biorą. I cóż ten orkan? Więc orkan niesie za sobą silny wiatr i śnieżycę. Całe szczęście u nas tylko trochę wieje, trochę popadał śnieg i oby na tym się skończyło. Wszystko schodzi "na psy". Zima już nie jest zimą i każda pora roku szczerze mówiąc pozostawia wiele do życzenia. Chyba Pan Bóg się obraził i raz po raz doświadcza nas aurą trudną do wytłumaczenia. W moim dość już długim życiu nie pamiętam takiej jesieni i zimy jakie mamy teraz. Aż strach pomyśleć co będzie dalej... 

23:38, ulenka1960
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 stycznia 2018
Start w kolejny rok...

Minął Sylwester. U nas jak zwykle tradycyjnie. Po południu wycieczka do lasu, w towarzystwie córki, zięcia i szwagierki. Kilka kilometrów spokojnego marszu i gdzieś po drodze wypity szampan. Wieczorem uroczysta kolacja i rozmowy przy stole a po kolacji oglądanie sylwestrowych imprez w telewizji, które wcale nie zachwyciły. Trochę weselej się zrobiło gdy o północy wyszliśmy na naszą ulicę. Widok był urzekający. Rozpoczął się pokaz fajerwerków. Widoczność była dobra więc z każdej strony na niebie można było podziwiać więcej barw niż w łuku tęczy. Z zapartym tchem patrzyliśmy na gęste kule rozrastającego się we wszystkich kierunkach różnokolorowego ognia, potem był błysk i nagle zaczynały opadać w bezwładzie długie ogniste języki. Gdy wszystko wydawało się być skończone, nagle pojawiały się migoczące gwiazdki, albo wirujące wokół własnych osi ogniste bombki. Po nich następowała cisza aż do następnej eksplozji, tuż obok, i trochę dalej i jeszcze dalej. Jeszcze pogadaliśmy z sąsiadami, złożyliśmy sobie życzenia i nadszedł czas żeby położyć się spać. A następnego dnia rano było znowu tak samo. Tak samo wzeszło słońce, tak samo piały koguty i szczekał pies. Dziś Nowy Rok już nie jest nowy, życie toczy się dalej i liczymy już ile dni zostało do końca tego roku.

nowy 2018

01:14, ulenka1960
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 31 grudnia 2017
Z nadzieją w przyszłość...

Święta spędziłam rodzinnie trochę w domu ale też trochę w rozjazdach. Gwiazdor zajrzał do nas w Wigilię, ciasteczko ugryzł, mleczko wypił i prezenty zostawił ku uciesze i radości wszystkich biesiadników, a zwłaszcza tych najmłodszych. Potem było jeszcze kilka dni w pracy i nadszedł koniec roku. Moje koleżeństwo w pracy dziś kończyło rok. Ja już jestem w tej grupie, że tylko o wynikach jestem informowana. A wynik wyszedł świetnie, sporo ponad plan. Oby tylko planowane kontrole w Nowym Roku tak świetnie wyszły czego życzę sobie najbardziej. 

 A tymczasem z ogromną przyjemnością składam wszystkim najszczersze życzenia najzdrowszego i udanego Nowego Roku oraz abyśmy mogli czasem zwolnić choć trochę tempo i zatrzymać się na chwilę żeby pomarzyć, podumać lub nawet tak zwyczajnie poleniuchować.

 

2018

00:40, ulenka1960
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 grudnia 2017
Tak na szybko...

Biorąc pod uwagę, że to mikołajkowy czas, wszystkim tym którzy w Mikołaja nie wierzą proponuję obejrzeć film "Ekspres polarny". Uwierzcie, wiara w Mikołaja wraca. Acha, jeszcze jedno! Film do obejrzenia zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.  

11:37, ulenka1960
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 grudnia 2017
Jestem z siebie dumna...

Może to egoizm ale jestem z siebie dumna. Miałam dziś urlop. Ot, trzeba było wykorzystać dzień wolny za jedenastego listopada. A, że jutro (właściwie to już dziś, bo minęła północ) mam szkolenie w pracy, to sobie pomyślałam, że ten wolny dzień bardzo mi się przyda. Nie leniuchowałam choć może by się nawet przydało. Pomalowałam werandę, bo nie wyglądała zbyt korzystnie, a to jest pierwsze wejście do domu i tam musi być ładnie. Zbierałam się do tego malowania już chyba miesiąc i ciągle nie pasowało. Więc bardzo się cieszę, że mam już to zrobione. Poza tym ugotowałam obiad, miałam cztery automaty prania, byłam u dentysty i jeszcze wieczorem napiekłam z dwóch kilogramów mąki kruche ciastka, tak zwane amoniaczki z kleksem z powideł na środku. Pychotka. No i co? Czyż nie jest to powód do dumy? 

00:17, ulenka1960
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 listopada 2017
Jest lepiej...

W czwartek i piątek zgodnie ze wskazaniem lekarza poleżałam sobie. Byłam tak słaba, że nie nadawałam się do niczego. Ale za to w sobotę, po "naładowaniu akumulatorów", mogłam nawet góry przenosić. Od rana już zarobiłam drożdżowe ciasto i napiekłam rogali z makiem. Ot, taka nasza domowa tradycja na jedenastego listopada. Zajadaliśmy się nimi do popołudniowej kawki. A dziś już byłam w pracy. Przeziębienie minęło, choć ciągle słyszę taki dziwny szum w lewym uchu. Tabletki dalej połykam i mam nadzieję, że wszelkie dolegliwości w miarę szybko mi miną. 

00:21, ulenka1960
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 listopada 2017
Niestety...

... bez lekarza się nie obyło. Zadzwoniłam rano do przychodni, umówiłam się na trzynastą. Byłam nawet wcześniej ale do gabinetu wchodziłam już dobrze po czternastej. Owszem osłuchał mnie, zajrzał w gardło, wypytał, wypisał receptę i koniec wizyty. W aptece okazało się, że leki na recepcie są na sto procent, co po pierwsze mnie zastanowiło, bo nie byłam przecież prywatnie a po drugie bardzo mnie wkurzyło. Nawet Pani w aptece była bardzo zdziwiona. Chciał mi dać tydzień zwolnienia ale poprosiłam tylko o dwa dni, na dziś i na jutro. Cóż, medalu mi w pracy za to nie dadzą ale wiem ile mam rzeczy do zrobienia. W każdym razie kaszel trochę ustąpił ale teraz w uszach mam okropny szum i sama nie wiem od czego. Już mam dosyć tego chorowania. Niech to się już skończy.  

22:44, ulenka1960
Link Komentarze (2) »
środa, 08 listopada 2017
Wstrętne choróbsko...

Choróbsko mnie dopadło i czuję się okropnie. Kaszel taki, że aż dudni a nie wspomnę o moich mięśniach brzucha, które bardzo bolą gdy kaszlę. Do tego ból gardła i ogólne osłabienie. Temperatura nie rośnie a spada. Leki jakieś tam w aptece kupiłam i próbuję "stłamsić dziadygę". Wiem, powinnam iść do lekarza. Już na samą myśl o siedzeniu na poczekalni dostaję drgawek. Nie, dziękuję. Sama się wyleczę. 

00:39, ulenka1960
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 67